Realty World Türkiye

Evinizin Değerini Öğrenin

Gayrimenkulde Endeksa ve Realty World Türkiye İşbirliği

Teknoloji odaklı gayrimenkul değerleme platformu endeksa.com, dünyanın önde gelen gayrimenkul franchise şirketlerinden Realty World Türkiye ile işbirliği gerçekleştirdi. İşbirliği kapsamında Realty World Türkiye ofisleri özel koşullarla Endeksa üyeliğinden yararlanacak.

Gayrimenkul sektörünün teknoloji ve veri odaklı gelişiminde öncü rol oynayan platformlardan endeksa.com, dünyada nihai kullanıcılar tarafından en çok bilinen gayrimenkul franchise firması Realty World Türkiye ile işbirliği yaptı. İşbirliği ile Realty World Türkiye ofislerinin müşterilerine en doğru ve güncel fiyatlamayla hizmet vererek, en kazançlı yatırımı yapmalarına imkan sağlayacak.

2005 yılından bu yana Türkiye‘de faaliyet gösteren Realty World Gayrimenkul Hizmetleri A.Ş., profesyonel gayrimenkul hizmetlerine ihtiyaç duyan Türk tüketicisine ülke genelinde açtığı franchise ofisleriyle gayrimenkul danışmanlık hizmetleri sunuyor. 2006, 2007 ve 2008 yıllarında Realty World Dünya Kongresinde en hızlı büyüyen marka ödülünü kazanan Realty World Türkiye, 2007‘den bu yana Garanti Koza Grubu bünyesine katılarak sektörde daha güçlü bir konuma ulaştı.

Ofislerimiz Hizmetini Farklılaştırıyor

Realty World İcra Kurulu Üyesi Özden Efeoğlu, “Ofislerimiz Endeksa teknolojisi sayesinde konut değerlerine anında ulaşacak. Mahalle, hatta apartman bazında daha önceki verileri görecek, karşılaştırma yapabilecek ve vatandaşa en doğru bilgiyi aktaracak. Endeksa’nın gelişmiş teknolojisinin ofislerimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz.”

Endeksa teknolojisinden yararlanacak

Endeksa Kurucu Ortağı ve CEO’su Görkem Öğüt, Realty World Türkiye işbirliği ile Endeksa‘nın hizmet ağını daha da geliştirdiklerini kaydederek firmanın teknolojisi hakkında şunları belirtti: “Endeksa.com gayrimenkul değerlemede dijital teknolojilerin gelişmiş olanaklarını kullanıyor. Sisteme herhangi bir konutun konum ve özelliklerini girenler piyasa değerine anında ulaşıyor. Endeksa veritabanı, Türkiye genelinde faaliyet gösteren Endeksa değerleme uzmanlarının tüm illerde yaptığı araştırmalarla anlık olarak güncelleniyor. Bu bilgiler öncelikle analiz ediliyor, tutarlılık ve doğruluk kontrollerinden geçiriliyor. Yeterli güvenilirlik düzeyine ulaşmayan verilen analizlere dahil edilmiyor. Ardından, Endeksa makine öğrenimi yöntemlerini kullanarak düzenli aralıklarla bölgesel düzeyde değer tahmin modelleri inşa ediyor. Bu modellerle kullanıcının girdiği kriterlere göre değer tahmini yapılıyor. Endeksa kullanıcıları, il, ilçe, mahalle ya da daha dar ölçekte konut satış ve kira değerlerine anında ulaşıyor, zaman içindeki değer değişim trendlerini de inceleyebiliyor.”